Пошук

Застосування РРО/ПРРО: чим передбачено та кого стосується

Дата: 01.03.2021 16:22
Кількість переглядів: 878


Фото без описуВ Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують платникам податків, що основним нормативно-правовим актом, що встановлює правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій, є Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який є спеціальним законом. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України (далі – Кодекс), не допускається.

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону № 265 РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які не застосовують РРО відповідно до Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547.

У разі, якщо суб’єкт господарювання підпадає під дію Закону № 265 та Кодексу, згідно з якими настає обов’язок застосовувати РРО та/або ПРРО, він за власним вибором може обрати для проведення розрахунків за товари/послуги РРО чи ПРРО.

Суб’єкти господарювання, які застосовуватимуть ПРРО вперше, можуть долучитись до тестування (вивчення роботи) безкоштовних програмних рішень ПРРО

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/ із застосуванням електронних ключів тестових платників https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/perelik/

Звертаємо увагу,що на офіційному вебпорталі ДПС створено банер «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/), який містить актуальну інформацію, пов’язану з ПРРО, включаючи нормативно-правові акти, відеоуроки щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень, контакти відповідальних осіб ДПС, які надають роз’яснення, пов’язані з роботою ПРРО.


Головне управління ДПС у Рівненській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора