Пошук

На Рівненщині до місцевих бюджетів надійшло понад пів мільярда гривень плати за землю

Дата: 24.01.2022 16:01
Кількість переглядів: 200

Фото без опису

Власники земельних ділянок та землекористувачі за 2021 рік сплатили до місцевих бюджетів області  504,2 млн грн плати за землю. Порівняно з 2020 роком надходження зросли на 43,5 млн гривень. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Рівненській області.

Податківці зазначили, що значну суму земельного податку сплатили юридичні особи, що складає 426,8 млн грн, від фізичних осіб - землекористувачів надійшло 77,4 млн гривень.

Нагадаємо, юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку та до 20 лютого подають податкову декларацію на поточний рік до відповідного контролюючого органу. Сплачувати податок необхідно за місцезнаходженням земельної ділянки, рівними частинами щомісяця, протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.

Нарахування фізичним особам сум земельного податку та орендної плати проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки.

Сплатити суму земельного податку фізичні особи мають упродовж 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Платники земельного податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

- розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

Для проведення звірки платникам необхідно мати оригінали документів, що підтверджують право на землю, на користування пільгами тощо.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення – рішення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора