Пошук

Громадські роботи як механізм виправлення засуджених: законодавчі ініціативи

Дата: 23.01.2023 15:42
Кількість переглядів: 121

Фото без опису

✍️Законодавець визначив, що громадські роботи, як вид адміністративного стягнення, полягає у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт тривалістю від 20 до 60 годин (тривалість такого адмінстягнення визначає суд). Громадські роботи, як вид кримінального покарання, на відміну від адміністративного стягнення призначаються на строк від 60 до 240 годин.

☝️Вид громадських робіт визначають органи місцевого самоврядування і особа відбуває покарання за місцем проживання.

📊Аналіз практики застосування громадських робіт свідчить про необхідність вдосконалення положень законодавства, якими регулюються такий вид покарань.

✔️Засуджені особи та правопорушники відбувають громадські як правило на місцевому комунальному підприємстві. Проте в межах одного району міста або громади одночасно на обліку органів пробації перебуває відносно не велика кількість засуджених/правопорушників, що призводить до незацікавленості комунальних підприємств у наданні роботи лише одній або двом особам, які повноцінно не можуть виконати певний обсяг роботи.

📋Для усунення перешкод ефективному виконанню правопорушниками громадських робіт були запропоновані зміни до законодавства. Так, проєкт Закону пропонує:

✔️призначати громадські роботи як у виді основного, так і додаткового покарання, що дозволить збільшити виховний вплив на засуджених через суспільно корисну роботу;

✔️передбачити можливість відбувати громадські роботи у межах всього міста або області, за умови забезпечення транспортування засуджених на об’єкт, що збільшить зацікавленість органів місцевої влади, підприємств, установ, організацій та певною мірою зможе забезпечити потребу в безоплатній роботі для відбудови зруйнованих міст країни;

✔️забезпечити включення підприємств, установ, організацій будь-якої форми власності до об’єктів відбування громадських робіт, у залежності від потреб громади;

✔️збільшити тривалість виконання громадських робіт до восьми годин на добу, що надасть можливість правопорушникам (засудженим) швидше відбути це стягнення/покарання, а також підвищить привабливість громадських робіт для роботодавців.

Ці законодавчі новації наблизять Україну до європейських стандартів щодо виконання санкцій та заходів в громаді, визначеним законом і накладених на правопорушника, дозволять збільшити виховний вплив на особу через публічність відбування покарання, а громадські роботи зможуть принести користь громаді та, у певній мірі, компенсувати завдану злочином шкоду.

Міністерство юстиції України
#пробація_в_дії #законодавчі_ініціативи

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора