Пошук

Пам’ятка населенню на час повені

Дата: 18.04.2023 10:23
Кількість переглядів: 140

Фото без опису

Шановні громадяни!!!

Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Дотримання простих правил гігієни сприятиме захисту від них.

ВОДА

В жодному якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та підтоплених криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити з кладовищ, вбиралень, септиків, хлівів, полів, сміттєзвалищ – збудники кишкових інфекцій. Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою. Для господарських цілей також слід використовувати тільки добре прокип'ячену воду.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Споживати варто лише продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов'язкову термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип'яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдайте окропом. Перед їжею ретельно мийте руки з милом, також їх можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками. Після сходу води з грунтового покриву необхідно: - індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфікуючим засобом, призначеним для цього; - колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою дезінфікуючих засобів; - провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів; - провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20 – 25 см.

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

У разі підозри розвитку симптомів інфекційних захворювань ( підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль в животі, нудота, діарея, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипання на тілі і т д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування, тому що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичний.

Пам'ятайте, щоб зберегти здоров'я Вам та Вашим рідним потрібно суворо дотримуватись правил особистої гігієни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора