Пошук

Пробація як альтернативний метод покарання

Дата: 17.01.2022 09:00
Кількість переглядів: 276

Фото без опису

Пробація в Україні розвивається з урахуванням європейських стандартів, сучасних інструментів роботи з правопорушниками та кращих міжнародних практик застосування альтернативних санкцій (альтернативних ув’язненню видів покарань). Дуже багато роботи проводиться в законодавстві для закріплення найважливіших для країни соціальних та демократичних цінностей людини та громадянина.  05 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію».

Відповідно до Закону, пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду до засуджених, також це виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, яка характеризує обвинуваченого.

 Під пробацією слід розуміти альтернативний по відношенню до позбавлення волі вид покарання, який передбачає контроль за особами, що перебувають у конфлікті з законом, їх соціальну реабілітацію з метою попередження скоєння нових правопорушень.

Внаслідок прийняття цього Закону передбачається зменшення чисельності осіб, засуджених до покарань у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, зменшення державних витрат на утримання слідчих ізоляторів та установ виконання покарань.

Строк застосування пробації - це строк, на який судом застосоване покарання, альтернативне позбавленню волі.

Пробація призначається особам, які скоїли протиправне діяння, що не відноситься до тяжких злочинів, і передбачає направлення на певний термін засудженого під нагляд працівника пробації, який здійснює контроль за його поведінкою.

З особами, котрі перебувають під пробацією проводиться різнопланова соціальна робота.

Засуджені особи до пробації зобов’язані дотримуватися визначених судом умов. Як альтернативна ув’язненню санкція пробація полягає у встановленні нагляду за злочинцем, котрий залишається в суспільстві, але судом на нього накладені певні зобов’язання й обмеження. У випадку їх порушення призначення пробації скасовується та виноситься вирок до позбавлення волі.

Суть пробації полягає в тому, що персонал пробації не просто здійснює контроль, а прагне переконати правопорушника зрозуміти всі негативні наслідки стосовно скоєного злочину, мотивує людину до змін, підказує, що саме потрібно їй змінити, і надає допомогу щодо уникнення протиправних дій в майбутньому.

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт