До уваги суб'єктів декларування!
Шановні декларанти!
Кампанія декларування розпочалася 1 січня 2025 року і триватиме до 31 березня 2025 року включно. У цей період суб’єкти декларування повинні подати щорічні декларації за 2024 рік через офіційний портал Єдиного державного реєстру декларацій.
Рекомендуємо декларантам:
1. Завчасно перевірити актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки та чинність кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
2. Перед початком роботи з Реєстром декларацій переконайтеся у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації. Зокрема, важливо враховувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства.
! З 12.10.2023 відомості про банківські рахунки (IBAN) не підлягають декларуванню (в силу змін, внесених до п. 8-1 ч. 1 ст. 46 Закону), водночас залишається обов’язок зазначати відомості про саму банківську або іншу фінансову установу, осіб, які мають право розпоряджатися принаймні одним рахунком або мають доступ до
індивідуального банківського сейфа в такій установі, осіб, які відкрили принаймні один рахунок на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї в такій установі.
У разі наявності на рахунках у банківських або інших фінансових установах грошових коштів суб’єкта декларування або члена його сім’ї ці кошти підлягають відображенню у розділі 12 «Грошові активи».
- відомості про доходи, які суб’єкт декларування або члени його сім’ї отримали упродовж звітного періоду. Розмір отриманих доходів зазначається з урахуванням нарахованих податків і зборів (пп. 4 п. 12 розділу IV Порядку № 252/23). Доходи, одержані в іноземній валюті, з метою відображення у декларації перераховуються в
грошову одиницю України. Доходом вважатимуться соціальні виплати, субсидії лише в разі їх монетизації
(виплати у грошовій формі) (п. 7 ч. 1 ст. 46 Закону). До соціальних виплат, що виплачуються у грошовій формі належать, зокрема (але не виключно):
допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;
допомога при народженні дитини;
державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
допомога на дітей одиноким матерям;
тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати
аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;
допомога по безробіттю.
Національний кешбек є доходом, відомості про який підлягають декларуванню за
загальними правилами. Під час внесення інформації до розділу 11 «Доходи, у тому числі
подарунки» декларації рекомендується:
у полі «Вид доходу» обрати позначку «Інше»;
у полі «Зазначте, який саме» вказати «Національний кешбек»;
у полі «Джерело (джерела) доходу» обрати позначку «Інша фізична або юридична особа»;
у полі «Тип особи» обрати позначку «Юридична особа, зареєстрована в Україні»;
у полі «Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зазначити «37508596»;
у полі «Найменування юридичної особи» обрати «Міністерство економіки України».
Грошова допомога «Зимова підтримка» є доходом, відомості про який підлягають декларуванню за загальними правилами.
Під час внесення інформації до розділу 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації рекомендується:
у полі «Вид доходу» обрати позначку «Інше»;
у полі «Зазначте, який саме» вказати «Грошова допомога "Зимова підтримка"»;
у полі «Джерело (джерела) доходу» обрати позначку «Інша фізична або юридична особа»;
у полі «Тип особи» обрати позначку «Юридична особа, зареєстрована в Україні»;
у полі «Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зазначити «37508596»;
у полі «Найменування юридичної особи» обрати «Міністерство економіки України».
Відомості про банківську установу, у якій відкрито спеціальний рахунок, підлягають відображенню у розділі 12.1 «Банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у субʼєкта декларування або членів його сімʼї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно» декларації за загальними правилами.
Додаткова корисна інформація:
Рекомендації при роботі з Реєстром;
Відповіді на найчастіші питання технічного характеру ;
Урядові електронні сервіси , для отримання інформації для заповнення декларації онлайн.
Роз’яснення щодо заповнення декларацій також розміщені в Telegram-каналі НАЗК.
ПОДАННЯ СУТТЄВИХ ЗМІН У МАЙНОВОМУ СТАНІ СУБ’ЄКТА ДЕКЛАРУВАННЯ
Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подається протягом 10 днів з моменту отримання доходу, отримання майна або здійснення видатку на понад 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (151400 грн 00 коп. у 2025 році) застосовується до суб’єктів декларування:
службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище;
декларантів, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків (абз. 2 ч. 4 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»).
Перелік суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, закріплений у примітці до ст. 51 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, затверджено наказом Національного агентства від 06.11.2023 № 249/23. Інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до Національного агентства не подають.
Важливо! Несвоєчасне подання декларації без поважних причин тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.